Další úsek dálnice D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy se právě začíná stavět.

Jak informovalo Ředitelství silnic a dálnic, téměř třináct kilometrů dlouhý úsek postaví sdružení firem Strabag, M-Silnice a SMP CZ. Bude stát více než 3,3 miliardy korun bez DPH a sloužit by měl řidičům od roku 2022.

Úsek Opatovice - Časy naváže na rozestavěnou část dálnice Časy - Ostrov (14,5 kilometru). Ten silničáři začali stavět loni v prosinci. Dohromady tak bude ve výstavbě 27 kilometrů nové dálnice D35.

Součástí stavby jsou dvě mimoúrovňové křižovatky, více než čtyři a půl kilometru protihlukových stěn nebo přes kilometr dlouhá estakáda, která překonává řeku Labe. To je kusá informace uveřejněná na internetu a v tištěných mediích. Pro občany východních Čech má však zásadní význam.

Blíží se okamžik, kdy bude možné vyhnout se Hradci Králové ve směru od Prahy na Olomouc a Ostravu.

Hradec Králové, který byl architekty v minulosti koncipován co do dopravní obslužnosti mimořádně vizionářsky již nyní doslova "praská ve švech". Dlouhé řady kamionů na městském okruhu v obou směrech téměř zastavuje dopravu a dusí město.

Také díky koncepčnímu vyjednávání s ministerstvem dopravy se poslancům za ANO za Pardubický kraj, jmenovitě pak Martina Kolovratníka a poslanců za Královéhradecký kraj podařilo dosáhnout zahájení stavby.

Pokud se vše v termínu podaří, lze to srovnat se zbořením městských hradeb. Přispěje to dalšímu rozvoji města a návratu ke stavu, kdy byl Hradec Králové po právu označován jako salon republiky.

Poslanci PSP ČR za ANO 2011 Jiří Mašek a Eva Matyášová