O mně


MUDr. Jiří Mašek

Narodil jsem se v Hradci Králové, kde jsem vystudoval lékařskou fakultu. Po celý život pracuji jako lékař, nejprve internista, později jako lékař urgentní medicíny a 30 let v roli záchranáře - postupně i ve vedoucích pozicích, 7 let jsem byl ředitelem královéhradecké záchranky. Dnes jsem praktickým lékařem. Zdravotnické záchranné službě jsem zasvětil podstatnou část svého pracovního života a zpětně vidím, jak je práce záchranářů náročná ale také zajímavá. Ve své organizaci jsem měl štěstí na skvělé lidi, se kterými se nám podařilo dosáhnout špičkové úrovně v naší profesi. Hlavně svým kolegům vděčím za to, jak se nám podařilo záchranku zvednout. A děkuji jim za jejich spolupráci a nasazení, se kterým zachraňují životy v mnohdy nelehkých podmínkách a pomáhají zavádět nové metody a postupy, které zvyšují šance postižených na kvalitní přežití.

V roce 2016 jsem byl za hnutí ANO2011 zvolen do krajského zastupitelstva a o rok později také do Poslanecké sněmovny, v roce 2018 pak do zastupitelstva města Hradec Králové. Hlavními oblastmi mých politických aktivit jsou přirozeně zdravotnictví a bezpečnost - a díky propojení role poslance a komunálního politika mohu aktivně prosazovat zájmy Královéhradeckých, ale zároveň v daných oblastech pracovat na lepších zákonech pro všechny občany ČR. Především se ale považuji za patriota a Hradec Králové navždy považuji za svůj milovaný domov.

Od roku 1981 jsem ženatý, žena Olga je učitelka na základní škole. Máme tři děti, vysokoškolsky vzdělané, syn Jan je policista, dcera Kateřina pracuje jako úřednice, jako náplň práce má péči o životní prostředí a dcera Karolína se zabývá bezpečností práce a požární bezpečností. Naší největší radostí jsou vnuk Jiřík a vnučka Anička ve věku 8 a 6 let. Bydlíme v rodinném domku a věrným přítelem je nám Jasánek, v pořadí již čtvrtý lovecký pes.

Pokud mi to čas dovolí, věnuji se vyjížďkám s automobilovými veterány a s rodinou a přáteli jsme tento koníček povýšili na provozování malého muzea se zaměřením na stará sanitní a vojenská vozidla.