Podporovatelé

Klára Dostálová

ministryně pro místní rozvoj

Jen houšť a větší kapky, jak se říká. Naše země potřebuje senátory s tahem na branku a se životními zkušenostmi. S Jirkou Maškem jsme ve sněmovně i v zastupitelstvech kraje a města vždy řešili, jak věci sunout kupředu, jak zlepšit zákony ve prospěch všech občanů. Koneckonců všichni v kraji víme, jak schopný a pracovitý člověk to je.

Alena Schillerová

místopředsedkyně vlády a ministryně financí

Jiřího Maška znám jako pracovitého člověka a špičkového odborníka s dobrým srdcem, kterému upřímně záleží na zlepšování světa kolem sebe. Poznala jsem jej i jako slušného a nebojácného člověka, který nikdy neváhal říci nahlas svůj názor a postavit za věc, o jejíž správnosti byl přesvědčen. Je to osobnost životně a profesně zkušená, která již obstála jak ve své branži, tak ve veřejné sféře. Ty, kteří mu vyjádří svou podporu, rozhodně nezklame.

Karel Havlíček

místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy

Pana Maška znám z Poslanecké sněmovny, kde jsem ho poznal jako člověka s obrovským nasazením a zároveň ohromným zájmem o město a jeho občany. Stále se setkáváme při jednáních o zkvalitnění železniční dopravy v Královehradeckém kraji či nad dostavbou dálnice D11. Škoda, že takových lidí s tahem na branku není víc. Za mě je Jirka Mašek pro Královéhradecko výborná volba. Je to srdcař a bez zápalu pro věc nebudeme mít nikdy výsledky. Proto mu fandím.

Adam Vojtěch

ministr zdravotnictví

MUDr. Jiří Mašek je velkou oporou českého zdravotnictví, zejména pak záchranné služby. Ta je pro něj srdeční záležitostí. Dlouhodobě s Ministerstvem zdravotnictví spolupracuje na problematice letecké záchranné služby nebo třeba urgentních příjmů a to jak z pohledu přípravy zákonů, tak z pohledu lidského přístupu. Díky své dlouholeté praxi pak přináší řadu podnětných nápadů pro zlepšení zdravotního systému, jeho efektivitu a zjednodušení byrokracie. Pan doktor Mašek s Ministerstvem aktivně spolupracoval v době podchycení šíření první vlny koronaviru. Za to vše si jej velmi vážím.

Jaromír Dědeček

kandidát na hejtmana Královéhradeckého kraje za hnutí ANO

Jirka Mašek je vždycky připraven a ochoten zasvěceně vysvětlit cokoliv, co se jen trochu týká zdravotnictví. Jeho znalosti jsou obdivuhodné. Jako lékař - záchranář dobře ví, co to je být v první linii. O své bývalé práci mi s nadšením vypráví, dodnes je součástí své záchranářské komunity, a tak jsem se třeba mohl podívat do vrtulníku Letecké záchranky v Hradci Králové - naštěstí ne jako pacient. Jako poslanec se velmi zasloužil o to, aby lékaři a zdravotníci z první linie dostali odměny, které jim právem náleží. Jednu věc mi ale Jirka nikdy nevysvětlil - kde pořád bere tolik energie a elánu na realizaci svých dalších a dalších nápadů. Takového senátora si Hradečáci zaslouží!

Martin Bezděk

ředitel oblasti Jih, ZZS KHK

MUDr. Jiřího Maška znám z práce v Královéhradecké záchrance od roku 1994. Za svého působení byl jedním z hlavních a nejdůležitějších článků při vytváření první jednotné krajské ZZS v ČR. Model jednotné krajské záchranky byl postupně po našem vzoru zaveden ve všech krajích. MUDr. Mašek byl při svém působení v ZZS KHK nejen výborným lékařem, ale taky organizátorem. Jeho snahou vždy bylo, aby záchranka fungovala pro obyvatele Královéhradeckého kraje co nejlépe a také co nejefektivněji. Před ukončením svého působení v ZZS KHK se jako ředitel významně podílel na využívání ostatních složek integrovaného záchranného systému, ale také na zapojení laiků při poskytování neodkladné první pomoci, zavedením tzv. systému "First responders", které nás vynesly mezi nejlepší ve výsledcích resuscitací.

Věra Pourová

náměstkyně primátora - oblast správy majetku města a městských organizací

Jirka Mašek je v rámci našeho klubu stabilizačním prvkem, protože díky své odpovědné práci záchranáře i člověka znalého procesů v Poslanecké sněmovně má vedle odbornosti i praktické zkušenosti a rozhled. Právě na něho se mohu spolehlivě obrátit s požadavky na zákonné úpravy, pokud na jejich potřebu v praxi narazím. Protože je i královéhradecký patriot, pomáhá mi v oblasti majetkové - třeba když chceme pro město získat vhodné pozemky pro rozšíření lesů města, nebo při nabytí ubytovny Jana Masaryka a podobně. Výborně a s jistým nadhledem komunikuje i dotační záležitosti a vždy hledá efektivní řešení pro město. V neposlední řadě je kamarád, který dokáže pofoukat bolístku, když je mi v politice úzko.
 

Pavel Marek

Radní statutárního města Hradec Králové, majitel obchodní a výrobní společnosti TN TRADE a romantického penziónu Hnízdo snů, který již roky zachraňuje a oživuje jednu z historických budov centra města. 

Jsem srdcem a duší Hradečák. Na tomhle regionu mi prostě záleží. Hradec Králové prostě nelze nemilovat. Podnikám tu, bydlím tu s rodinou, účastním se veřejného života, podporuji sport i kulturu. Jirku Maška jsem samozřejmě dříve vnímal jako záchranáře a úspěšného ředitele Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, ale více osobně jsem ho mohl poznat až posledních pár let a rozhodně se mu nedá upřít tah na bránu. Jako současný poslanec je přínosem pro náš region a jeho nasazení nejen v Poslanecké sněmovně, ale také jako městského zastupitele, je příkladné. I když se určitě ve všem neshodneme, a to je prostě normální, moji podporu má nejen jako současný poslanec, ale určitě bude pro náš region přínosem i jako senátor. Můj hlas dostane. Přidejte se, rozhodně to za to stojí, každý hlas se počítá.

Štayrová Monika

náměstkyně primátora - oblast ekonomiky, dotací a kultury

Jirku Maška jako kandidáta do Senátu podporuji. Pomáhá jako poslanec a zastupitel města, kde se dá. Zejména zachraňuje doplnění odlehčovacích služeb do výzvy dotace z MPSV a dotaci na multifunkční sportovní stadion. Spoustu dalších záležitostí nevyjímaje.