Z médií


Je vidět, že se bojí dát čísla na stůl, přitom samozřejmě nejde o ohrožení jejich příslušníků a jimi vykonávané činnosti. Zřejmě jsme ťali do živého. Je to čistě ekonomické a ne politické téma..... 
90' ČT24 - Církevní restituce - Jiří Mašek, Marek Výborný a Petr Jan Vinš
Poslanci se rozhodli zdanit peněžitou část církevních restitucí. Jak se počítaly náhrady za nevydaný církevní majetek? Rozhovor pro Český rozhlas. 


Děkuji všem voličům za důvěru, každý hlas je pro mě důležitý a je to pro mě i závazek do budoucna.


Proč jsem tento pozměňovací návrh podal?
Cílem návrhu je rozšířit možnosti zajištění výkonu odborného dohledu nad lékařem s odbornou způsobilostí a s certifikátem o absolvování základního kmene v případě poskytování protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby (dále jen "záchytná služba") a zlepšit tak podmínky pro personální zajištění této zdravotní služby a její dostupnost.
Oproti stávajícímu stavu bude poskytovateli záchytné služby umožněno zajistit výkon odborného dohledu nad lékařem s odbornou způsobilostí a s certifikátem o absolvování základního kmene také prostřednictvím jiného poskytovatele zdravotních služeb, se kterým za tímto účelem uzavře písemnou smlouvu. Lékař vykonávající odborný dohled tak již nebude muset být v základním pracovněprávním vztahu k poskytovateli záchytné služby.

Lhůta 20 minut pro fyzickou dosažitelnost protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice lékařem vykonávajícím odborný dohled odpovídá specifickým požadavkům na zajištění záchytné služby.
Příslušné ustanovení má ve věcné rovině řešit problém přetěžování zdravotnické záchranné služby a urgentních příjmů v nemocnicích. Následně také zamezí blokování tolik potřebných kapacit interních oddělení jednotlivých nemocnic. Právě toto ustanovení totiž udrží v chodu záchytné stanice a nebude tak, jak bylo popsáno výše, přetěžován celý systém.  


Všichni tři byli předvolání kvůli údajným únikům informací z policejních spisů či prověřovaných kauz. Vám připadne normální vynášet informace z živých kauz? Já bych byl pro, aby se nesměly vůbec zveřejňovat informace, než je věc projednávaná před soudem. Přípravné řízení, které leckdy může trvat měsíce, není postaveno na to, aby mohlo být nasvíceno kamerami. O přípravném řízení by měla media informovat v podstatě jen v případech, kdy ho orgány činné v trestním řízení nějak maří. Což se neděje. V médiích je vytvářen obraz "sprostých podezřelých" ještě v přípravných řízeních, než se kauzy dostanou k soudu.....a je úplně jedno o koho jde ...ať je to Vomáčka, Kalousek, Fiala nebo Babiš. Ze strany policistů může jít o trestnou činnost a GIBS to samozřejmě má povinnost řešit dle zákona. Nechme je pracovat. Tyhle veřejná prohlášení "Nedáme se zastrašit" jsou....jen další nátlak. Přeji krásný den. 


ANO prosadíme změnu pravidel .... která by mladým lékařům v polovině atestace umožnila sloužit na záchrance. Nyní to jde jen na některých stanicích. V sanitách chybí stovky lékařů a přísun mladých by to mohl zlepšit. Samotné opatření zřejmě problém nedostatku lékařů nevyřeší, ale může ho zmírnit, protože umožní službu většímu okruhu lidí. Pacienti se přitom nemusí obávat zhoršení péče. Lékaři po základním kmeni totiž v nemocnicích často slouží zcela samostatně.


Televizní noviny - 16. 2. 2018 - 31,50 min. záchranáři ZZSKHK - resuscitace - výsledky.


Události, komentáře - A tak Amerika znovu začíná debatovat o držení zbraní. Přijde další debata o zbraních i v Evropě? A měla by znovu přijít i v Česku? Probereme s poslanci z vedení bezpečnostního výboru sněmovny - jeho předsedou Radkem Kotenem /SPD/ a místopředsedou Jiřím Maškem /ANO/, profesorem historie a mezinárodních vztahů Boston University Igorem Lukešem a primářem ochranné léčby Psychiatrické nemocnice Bohnice Jiřím Švarcem.


Ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek, který se za hnutí ANO dostal do Sněmovny, v čele záchranky skončí. Na záchranné službě bude dál pracovat na dohodu jako lékař a na projektech, které vedl. Pokud budete zařazen do zdravotního výboru, jaké budou vaše priority, co budete chtít v tomto volebním období ve zdravotnictví ovlivnit?